O mně – Kdo jsem - Ptacek-coach – Váš průvodce na životní cestě Koučování, nenásilná komunikace, facilitace
Pírko s textem

Profilové foto_1
„Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.“
Lao-c´
Alena Ptáčková

Věřím v potenciál ukrytý v každém člověku. Věřím, že každý z nás dokážeme změnit svůj život. Již mnohokrát jsem se v životě přesvědčila, že kdo skutečně chce, dokáže zvládnout i zdánlivě nepřekonatelné překážky. A pokud někomu projevíme důvěru v jeho schopnosti, tak tím zásadně ovlivníme jeho další život.

Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy jsem strávila 18 let ve státní správě: postupně jako analytik, parlamentní zpravodaj se zaměřením na integraci EU a jako kontrolor se zaměřením především na oblast fondů EU. Mám zkušenosti z oblasti legislativy, auditu, posuzování interních norem, tvorby metodiky i ověření nastavení a fungování procesů. Ve své předchozí praxi jsem získala detailní znalost různých prostředí, schopnost jednat a vyjednávat s lidmi odlišných povah a odborného zaměření i schopnost rychlé adaptace v rozdílných podmínkách a situacích.

Vždy mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu podporovat ty, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně čelit. Podpora a provázení druhých na jejich životní cestě a možnost je povzbuzovat, mě přivedly ke koučinku. Když jsem se s ním v roce 2012 poprvé seznámila, bylo to přelomové setkání, které mě změnilo život. Koučink považuji za metodu s všestranným využitím, metodu podporující a rozvíjející přirozené schopnosti člověka.

Změny v mém životě v průběhu roku 2014 mě přivedly k zásadnímu rozhodnutí: opustila jsem své dosavadní zaměstnání a koníček se mi stal profesí. V roce 2015 jsem se začala věnovat koučování.

Od poloviny roku 2017 jsem rozšířila svou praxi o oblast facilitace a zlepšování komunikace a poradenství v oblasti komunikace.

Jako koučka a facilitátorka přistupuji k lidem s pokorou a respektem k jejich jedinečnosti. Z vlastní rodiny mám dlouholetou osobní zkušenost s péčí o handicapované.

Ve své koučovací praxi dodržuji Etický kodex a Standardy Mezinárodní federace koučů (International Coach Federation – ICF). Vzhledem ke své dosavadní životní praxi Vám mohu zaručit diskrétnost a spolehlivost. Uplatňuji principy „nenásilné komunikace“ Marshalla Rosenberga.

Ve volném čase se již od roku 2010 věnuji studiu taiji rodinného stylu Chen na Taiji Akademii Praha u Radka Koláře. Fotografuji, miluji přírodu a hudbu (převážně klasickou) - věnovala jsem se jí i aktivně, a čtu k přemýšlení motivující knihy. Zabývám se také tvůrčím psaním.

Podrobné profesní informace jsou uvedeny v mém profilu na LinkedIn.