O mně – Kdo jsem - Ptacek-coach – Váš průvodce na životní cestě Koučování, nenásilná komunikace, facilitace
Pírko s textem

Profilové foto_1
„Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.“
Lao-c´
Alena Ptáčková

Jsem tak trochu idealista. Věřím v to lepší v člověku. Věřím v potenciál ukrytý v každém z nás. Již mnohokrát jsem se v životě přesvědčila, že kdo skutečně chce, dokáže zvládnout i zdánlivě nepřekonatelné překážky. A pokud někomu projevíme důvěru v jeho schopnosti, tak tím zásadně ovlivníme jeho další život.

Vždy mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu pomáhat těm, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně čelit. Touha pomáhat druhým, provázet je na jejich životní cestě a povzbuzovat, mě přivedla ke koučinku. Jako koučka a facilitátorka přistupuji k lidem s pokorou a respektem k jejich jedinečnosti. Z vlastní rodiny mám dlouholetou osobní zkušenost s péčí o handicapované.

Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy jsem strávila 18 let ve státní správě postupně jako analytik, parlamentní zpravodaj se zaměřením na integraci EU a jako kontrolor se zaměřením především na oblast školství, kultury, sociálních věcí, vědy a výzkumu a na oblast fondů EU.

V roce 2012 jsem se poprvé seznámila s koučinkem a toto setkání mě změnilo život. Koučink považuji za metodu s všestranným využitím, metodu podporující a rozvíjející přirozené schopnosti člověka.

Změny v mém životě v průběhu roku 2014 mě přivedly k zásadnímu rozhodnutí: opustila jsem své dosavadní zaměstnání a koníček se mi stal profesí. V roce 2015 jsem se začala věnovat koučování.

Ve své koučovací praxi dodržuji Etický kodex a Standardy Mezinárodní federace koučů (International Coach Federation – ICF). Vzhledem ke své dosavadní životní praxi Vám mohu zaručit diskrétnost a spolehlivost. Uplatňuji principy „nenásilné komunikace“ Marshalla Rosenberga.

Od začátku roku 2016 jsem zapojena do projektu „Koučink pro skauty“ realizovaného neziskovou organizací CoEdu za podpory Koučink Centra, s.r.o., Praha.

Od poloviny roku 2017 jsem rozšířila svou praxi o oblast facilitace a zlepšování komunikace.

Ve volném čase se již od roku 2010 věnuji studiu taiji rodinného stylu Chen na Taiji Akademii Praha u Radka Koláře. Fotografuji, miluji přírodu a hudbu (převážně klasickou) - věnovala jsem se jí i aktivně, a čtu k přemýšlení podněcující knihy. Zabývám se také tvůrčím psaním.

Podrobné profesní informace jsou uvedeny v mém profilu na LinkedIn.